892583.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 892583 |
| Manufacturer | Fluke Electronics |
| Series | - |
| Package / Case | 5AG, 10mm x 38mm (Midget) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Fuse Type | Cartridge |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Voltage Rating - AC | 600 VAC |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Fast Blow |
| Applications | Multi-Meters |
| Features | - |
| Class | - |
| Approval Agency | - |
| Operating Temperature | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.00mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "892583" in Silicon Labs 892583.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.