Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 874003AGI-02LF |
| Manufacturer | Renesas |
| Series | - |
| Package/Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 320MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
The following parts include "874003AGI-02LF" in Silicon Labs 874003AGI-02LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.