Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 871S1022EKLF5 |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | FemtoClock® NG |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, Crystal |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 500MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 32-VFQFPN (5x5) |
The following parts include "871S1022EKLF5" in Silicon Labs 871S1022EKLF5.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.