E-T-A 8340-T120-K1M1-KFH0-12A
Part No.:
8340-T120-K1M1-KFH0-12A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
Shipping
8340-T120-K1M1-KFH0-12A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
12A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V