E-T-A 8340-F130-K3M2-ANH242-10A
Part No.:
8340-F130-K3M2-ANH242-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
Shipping
8340-F130-K3M2-ANH242-10A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V