E-T-A 8340-F130-K3M1-KNH242-20A
Part No.:
8340-F130-K3M1-KNH242-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 20A
Shipping
8340-F130-K3M1-KNH242-20A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V