Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 82V32021NLG8 |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | FemtoClock® NG |
| Package/Case | 68-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes with Bypass |
| Main Purpose | POTS Line Card |
| Input | CMOS, Crystal |
| Output | CMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 155.52MHz |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 68-VFQFPN (10x10) |
The following parts include "82V32021NLG8" in Silicon Labs 82V32021NLG8.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.