TXC CORPORATION 7V-19.200MDDQ-T
Part No.:
7V-19.200MDDQ-T
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Shipping
7V-19.200MDDQ-T Information
Series:
7V
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)