722G.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 722G |
| Manufacturer | Burr Brown |
| Series | 722 |
| Package/Case | 20-CDIP (0.900", 22.86mm) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 5V |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Voltage - Output 1 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | - |
| Power (Watts) | 1 W |
| Voltage - Isolation | 3.5 kV |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Efficiency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 20-CDIP |
| Control Features | - |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
The following parts include "722G" in Silicon Labs 722G.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.