IDT, Integrated Device Technology Inc 71V67803S150BQ
Part No.:
71V67803S150BQ
Package:
165-TBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Shipping
71V67803S150BQ Information
Package/Case:
165-TBGA
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
512K x 18
Clock Frequency:
150 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.8 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)