IDT, Integrated Device Technology Inc 71V67603ZS133PFG
Part No.:
71V67603ZS133PFG
Manufacturer:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Category:
Memory
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
71V67603ZS133PFG Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Standard
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)