IDT, Integrated Device Technology Inc 71V67603S166PFG
Part No.:
71V67603S166PFG
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
71V67603S166PFG Information
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)