IDT, Integrated Device Technology Inc 71V65803S150PFGI
Part No.:
71V65803S150PFGI
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
71V65803S150PFGI Information
Package/Case:
100-LQFP
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
512K x 18
Clock Frequency:
150 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.8 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)