IDT, Integrated Device Technology Inc 71V65803S150PFG
Part No.:
71V65803S150PFG
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
71V65803S150PFG Information
Package/Case:
100-LQFP
Memory Organization:
512K x 18
Clock Frequency:
150 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.8 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)