IDT, Integrated Device Technology Inc 71V65803S100BG
Part No.:
71V65803S100BG
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
Shipping
71V65803S100BG Information
Package/Case:
119-BGA
Memory Organization:
512K x 18
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)