IDT, Integrated Device Technology Inc 71V65603S100BGI
Part No.:
71V65603S100BGI
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
Shipping
71V65603S100BGI Information
Package/Case:
119-BGA
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)