IDT, Integrated Device Technology Inc 71V546S133PFG
Part No.:
71V546S133PFG
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
71V546S133PFG Information
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)