IDT, Integrated Device Technology Inc 71V546S100PFG
Part No.:
71V546S100PFG
Manufacturer:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Category:
Memory
Package:
100-LQFP
Description:
71V546 - 128K X 36, 3.3V SYNCHRO
Shipping
71V546S100PFG Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)