IDT, Integrated Device Technology Inc 71V3578S133PFG
Part No.:
71V3578S133PFG
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
Shipping
71V3578S133PFG Information
Package/Case:
100-LQFP
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
256K x 18
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)