IDT, Integrated Device Technology Inc 71V3556SA166BGGI
Part No.:
71V3556SA166BGGI
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
Shipping
71V3556SA166BGGI Information
Package/Case:
119-BGA
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)