IDT, Integrated Device Technology Inc 71T75602S200BGG
Part No.:
71T75602S200BGG
Manufacturer:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Shipping
71T75602S200BGG Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
119-BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.2 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)