IDT, Integrated Device Technology Inc 71T75602S100BG
Part No.:
71T75602S100BG
Manufacturer:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Category:
Memory
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Shipping
71T75602S100BG Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
119-BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
512K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)