Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 7005910 |
| Manufacturer | Laser Technology, Inc. |
| Series | TruSense™ S200 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Sensing Distance | 1.64' ~ 2460.63' (0.5 ~ 750m) |
| Output Type | RS-232 |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Operating Temperature | 150 mA |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | -28°C ~ 60°C |
The following parts include "7005910" in Silicon Labs 7005910.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.