69033.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 69033 |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc. |
| Series | - |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Fuse Type | Cartridge |
| Current Rating (Amps) | 500mA |
| Voltage Rating - AC | 600 VAC |
| Voltage Rating - DC | 600 VDC |
| Response Time | - |
| Applications | - |
| Features | - |
| Class | - |
| Approval Agency | - |
| Operating Temperature | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.787" L (5.00mm x 20.00mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "69033" in Silicon Labs 69033.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.