Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 602632 |
| Manufacturer | Traktronix |
| Package/Case | |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating (Amps) | 60 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Response Time | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Melting I²t | - |
| Approval Agency | - |
| Operating Temperature | - |
| Color | - |
| Size / Dimension | 1.150" L x 0.750" W x 0.354" H (29.20mm x 19.05mm x 9.00mm) |
The following parts include "602632" in Silicon Labs 602632.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.