Littelfuse Inc. 5KP210A-HRA
Part No.:
5KP210A-HRA
Description:
TVS DIODE 210VWM 349.5VC P600
Shipping
5KP210A-HRA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
349.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)