43562.2.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 43562.2 |
| Manufacturer | On Shore Technology Inc. |
| Series | ZRD2.5 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Feed Through |
| Disconnect Type | - |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Levels | 2 |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Features | - |
| Color | Beige |
| Fuse Type | - |
The following parts include "43562.2" in Silicon Labs 43562.2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.