3212330.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 3212330 |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Series | CLIPLINE PT |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Feed Through |
| Disconnect Type | - |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-2.5mm² |
| Features | - |
| Color | Black |
| Fuse Type | - |
The following parts include "3212330" in Silicon Labs 3212330.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.