3208100.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 3208100 |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Series | CLIPLINE PT |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Feed Through |
| Disconnect Type | - |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Terminal - Width | 3.5mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Current - UL | 15 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-1.5mm² |
| Features | - |
| Color | Gray |
| Fuse Type | - |
The following parts include "3208100" in Silicon Labs 3208100.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.