Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 2I-048-010A-QFN32-C |
| Manufacturer | Helix Semiconductors |
| Series | MxC® 200 |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Function | - |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 20V |
| Voltage - Input (Max) | 57V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 24V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 300mA |
| Frequency - Switching | 95kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
The following parts include "2I-048-010A-QFN32-C" in Silicon Labs 2I-048-010A-QFN32-C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.