Microchip Technology 25LC640A-M/SN
Part No.:
25LC640A-M/SN
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Shipping
25LC640A-M/SN Information
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Programmable:
Verified
Clock Frequency:
10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TA)