Microchip Technology 25LC640A-I/P
Part No.:
25LC640A-I/P
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Description:
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8DIP
Shipping
25LC640A-I/P Information
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Programmable:
Not Verified
Clock Frequency:
10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)