Microchip Technology 25LC320-I/SN
Part No.:
25LC320-I/SN
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
IC EEPROM 32KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
Shipping
25LC320-I/SN Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
EEPROM
Technology:
EEPROM
Memory Size:
32Kbit
Memory Organization:
4K x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)