E-T-A 2210-S210-P1M1-H131-10A
Part No.:
2210-S210-P1M1-H131-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 10A
Shipping
2210-S210-P1M1-H131-10A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2210
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
65 V