209895.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 209895 |
| Manufacturer | di-soric |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Sensing Method | Diffuse |
| Sensing Distance | 1.969" ~ 7.874" (50mm ~ 200mm) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 35V |
| Response Time | - |
| Output Configuration | Push-Pull, NC/NO |
| Light Source | Red Laser Diode (650nm) |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | - |
| Adjustment Type | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
The following parts include "209895" in Silicon Labs 209895.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.