204G CC BC-3LP.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 204G CC BC-3LP |
| Manufacturer | Displaytech |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Number of Characters | 20.0 |
| Display Format | 20 x 4 |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Display Type | STN - Super-Twisted Nematic |
| Display Mode | Transmissive |
| Character Size | 4.75mm H x 2.95mm W |
| Outline L x W x H | 98.00mm x 60.00mm x 13.60mm |
| Viewing Area | 77.00mm L x 25.20mm W |
| Backlight | LED - White |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Dot Size | 0.55mm W x 0.55mm H |
| Interface | - |
| Controller Type | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Text Color | - |
| Background Color | - |
The following parts include "204G CC BC-3LP" in Silicon Labs 204G CC BC-3LP.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.