203672.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 203672 |
| Manufacturer | di-soric |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Sensing Method | Diffuse |
| Sensing Distance | 0.787" (20mm) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | - |
| Output Configuration | PNP-NO |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Connection Method | Cable |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Adjustment Type | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
The following parts include "203672" in Silicon Labs 203672.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.