203137.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 203137 |
| Manufacturer | di-soric |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Sensing Method | Diffuse |
| Sensing Distance | 2.953" ~ 7.874" (75mm ~ 200mm) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 35V |
| Response Time | - |
| Output Configuration | PNP-NC/NO |
| Light Source | Red Laser Diode (650nm) |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | - |
| Adjustment Type | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 45°C |
The following parts include "203137" in Silicon Labs 203137.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.