201552.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 201552 |
| Manufacturer | di-soric |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Sensing Method | Diffuse |
| Sensing Distance | 3.937" ~ 23.622" (100mm ~ 600mm) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 35V |
| Response Time | - |
| Output Configuration | PNP-NC/NO |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | - |
| Adjustment Type | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
The following parts include "201552" in Silicon Labs 201552.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.