16313.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 16313 |
| Manufacturer | Desco |
| Series | Trustat™ B80 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mat Type | Table, Workbench |
| Shape | Rectangle |
| Length | 6' (1.83m) |
| Width | 2.5' (0.76m) |
| Thickness | 0.08" (2.03mm) |
| Color | Blue, Light |
| Material | Vinyl |
| Number of Layers | 1 |
| Features | Dissipative |
The following parts include "16313" in Silicon Labs 16313.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.