13879.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 13879 |
| Manufacturer | Desco |
| Series | Statfree® |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | Static Dissipative Bag |
| Metal Layer | None |
| Static Discharge Shielding | - |
| Closure System | Zip Lock |
| Thickness | 3.5 mil (88.9 microns) |
| Length - Inside | 5" (127mm) |
| Width - Inside | 3" (76.2mm) |
| Tensile Strength | 5300 psi |
| Color | Clear |
The following parts include "13879" in Silicon Labs 13879.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.