0ZCJ0005FF2E.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 0ZCJ0005FF2E |
| Manufacturer | Bel Fuse Inc. |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric), Concave |
| Series | 0ZCJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Polymeric |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Current - Trip (It) | 150 mA |
| Current - Max | 10 A |
| Time to Trip | 1.5 s |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 3.6 Ohms |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 50 Ohms |
| Resistance - 25°C (Typ) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.033" (0.85mm) |
| Lead Spacing | - |
The following parts include "0ZCJ0005FF2E" in Silicon Labs 0ZCJ0005FF2E.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.