0ZCH0010FF2E.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 0ZCH0010FF2E |
| Manufacturer | Bel Fuse Inc. |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric), Concave |
| Series | 0ZCH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Polymeric |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100 mA |
| Current - Trip (It) | 250 mA |
| Current - Max | 10 A |
| Time to Trip | 1.5 s |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 1.6 Ohms |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 15 Ohms |
| Resistance - 25°C (Typ) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.045" (1.15mm) |
| Lead Spacing | - |
The following parts include "0ZCH0010FF2E" in Silicon Labs 0ZCH0010FF2E.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.