Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 051110 |
| Manufacturer | congatec |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Architecture | MPU |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A53, ARM® Cortex®-M4F |
| Flash Size | 16GB |
| RAM Size | 4GB |
| Peripherals | LVDS |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, PCIe, SPI, UART, USB |
| Speed | 1.2GHz, 264MHz |
| Primary Attributes | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "051110" in Silicon Labs 051110.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.