Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 051001 |
| Manufacturer | congatec |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Architecture | MPU |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A53, ARM® Cortex®-A72, ARM® Cortex®-M4 |
| Flash Size | 16GB |
| RAM Size | 4GB |
| Peripherals | HDMI, LVDS, SATA |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, PCIe, SPI, UART, USB |
| Speed | - |
| Primary Attributes | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 60°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "051001" in Silicon Labs 051001.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.