Samtec Inc. ZW-24-15-G-S-305-090
Part No.:
ZW-24-15-G-S-305-090
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
ZW-24-15-G-S-305-090 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)