Samtec Inc. ZW-22-12-T-D-630-250
Part No.:
ZW-22-12-T-D-630-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 44POS
Shipping
ZW-22-12-T-D-630-250 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)