Samtec Inc. ZW-21-13-G-S-460-385
Part No.:
ZW-21-13-G-S-460-385
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-21-13-G-S-460-385 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.385" (9.779mm)