Samtec Inc. ZW-20-10-G-S-437-110
Part No.:
ZW-20-10-G-S-437-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-10-G-S-437-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.283" (7.188mm)
Length - Stack Height:
0.437" (11.100mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)