Samtec Inc. ZW-18-14-G-S-689-236
Part No.:
ZW-18-14-G-S-689-236
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-14-G-S-689-236 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.505" (12.827mm)
Length - Stack Height:
0.689" (17.500mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)